Bilimsel Program


Kongre Tarihi
01 - 05 Ekim 2002

Kongre Merkezi
Atlantis Otel, Belek / Antalya

Hava Durumu
Ekim ayı Antalya için değişken bir durum göstermekte olup sıcaklık 22-27
°C civarında olmaktadır.Kayıt - Rezervasyon Danışma Masaları
Kongre süresince 08:00 - 20:00 saatleri arasında, hizmet verecektir.

Transfer
Kongre merkezine alternatif olarak sunulan diğer oteller arasında bilimsel programa paralel düzenli transfer sağlanacaktır. Transferler ile ilgili bilgileri kongre boyunca kayıt - rezervasyon, danışma masalarından takip edebilirsiniz. Ayrıca istenildiği takdirde ekstra ücret karşılığı havaalanı - otel - havaalanı transferleri sağlanacaktır.

Kongre Materyalleri
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt desklerinden verilecektir.

Yaka Kartları
Katılımcılar için hazırlanan yaka kartları kayıt esnasında verilecek ve oturumlara girerken mutlaka takılması istenecektir.

Kongre Özet Kitabı
Kongre çantalarının içinde olacaktır.

Katılım Belgeleri
Kongrenin kapanış günü kayıt-rezervasyon ve danışma masalarından verilecektir.Kongreden erken ayrılacak konuklarımızın katılım belgelerinin hazırlanması için, kayıt-rezervasyon ve danışma masalarındaki görevlilere önceden haber vermeleri gerekmektedir.

Teknik Destek Birimi
Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için video kasetlerinizi VHS (pal-secam) sistemde, CD ve bilgisayar disketlerinizi Windows altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka slaydlarınızı, video kasetlerinizi, CD ve disketlerinizi Teknik Destek Biriminde herhangi bir aksaklık çıkmaması için kontrol etmeniz rica olunur.

Kredilendirme
Kongre programı Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Komisyonu tarafından kredilendirilecektir. Kredilendirme formları kongre çantalarında olacaktır. Formları doldurup kayıt deskinde bulunan kredi kutularına bırakmanız gerekecektir.

Kongrenin Dili
Kongre boyunca Türkçe’den İngilizceye, İngilizceden Türkçe’ye simultane çeviri, program doğrultusunda yapılacaktır. Yeterli katılım sağlandığı taktirde, Rusça’ya da simultane çeviri yapılacaktır.

Web Sitesi
Kongrenin duyurularına, gerekli başvuru formlarına ve yeni bilgilere perinatology.org.tr adresinden ulaşabilirisiniz.


Bildiri Özetleri
Özetler için son gönderim tarihi 1 Ağustos 2002’dir.
Bildiri özet formları ektedir, birden fazla başvuru için çoğaltılmalıdır.
Özetlerin hazırlanmasında 250 kelime kullanılmalı ve kullanılacak sözcük sayısı dikkate alınmalıdır. Özetler başlık, yazar isimleri, amaç, yöntem, bulgular ve sonuç bölümlerini içermelidir.
Özetlerinizin değerlendirmeye alınması için yazarlardan en az birinin kayıt ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun, sunum özeti ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Özetlerinizi ekte belirtilen formatta e-mail veya disketle göndermenizi rica ederiz. Özetlerinizin özet kitabında yeralması için mutlaka ekteki özet formuna uyularak hazırlanması gerekmektedir.
Sunumlardan seçilmiş olanlar özel yayın olarak "Journal of Perinatal Medicine"da yayınlanacaktır.